Webinář – 3D CAD v cloudu? Fusion 360

Zajímají vás nové technologie v CAD modelování? Přemýšlíte jak nejefektivněji, nejjednodušeji a zároveň cenově dostupně pracovat s profesionálním 3D CADem? Potřebujete program, na který budete mít přístup odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení? A co všechno by vlastně takový profesionální 3D CAD měl umět? Na to vše a další témata se společně podíváme na hodinovém webináři k programu Fusion 360, modernímu 3D CAD/CAM/CAE aplikaci.

Pro koho je webinář vhodný?

Webinář je vhodný pro ty, kteří hledají efektivní CAD nástroj, který jim umožní efektivnější práci s modely. Program, který jim usnadní práci a starost o modely a umožní jim soustředit se právě na model. A pro všechny ty, kteří potřebují program, který není závislý na CAD formátech a umí otevírat a upravovat všechny dostupné CAD formáty.

Dozvíte se, jaké základní nástroje pro modelování Fusion obsahuje. Jak importovat více než 50 různých CAD formátů a následně je upravit. Také jak spolupracovat nad jedním modelem v týmu více lidí. A jak takový cloudový program Fusion 360 vlastně funguje.

Webinář tedy bude zaměřen především na všechny, kteří pracují s modely, např.  konstruktéry, 3D tiskaře, přípraváře výroby, výrobce nábytku a podobně. Také třeba i pro studenty a kutily, kteří se chtějí zorientovat v možnostech úprav 3D modelů a buď teprve s CADem začínají, nebo již mají zkušenost s jinými programy jako je Inventor, Solidworks, Catia a další…

Osnova webináře

 1. Představení programu Fusion
 2. Rozhraní aplikace
 3. Základní CAD nástroje
  1. Ukázka tvorby náčrtu a 3D modelu
  2. Vytvoření sestavy několika komponent (vytvoření spojů mezi jednotlivými díly)
  3. T-Splines nástroje pro volnoplošné modelování
  4. Vytvoření výkresu z modelu
  5. Import cizích formátů
 4. Sdílení a Export souborů ven z Fusionu
 5. Správa dat a týmová spolupráce nad modelem – Fusion 360 TEAM
 6. Nastavení vzhledu, materiálu a vytvoření vizualizace za pomocí cloudového výkonu
 7. Ukázka CAM prostředí
 8. Ukázka prostředí simulací
 9. Co nás čeká s CADem do budoucna?

 

Organizace

Datum: 31.3.2017
Délka webináře: 10:00 – 11:00 hod.
Potřebné vybavení: Připojení k internetu, sluchátka/bedničky. -> aplikaci ke stažení pro připojení vám zašleme v e-mailu před webinářem. Není potřeba NIC instalovat.

 

Registrace

Prosím všechny zájemce o webinář, aby se včas zaregistrovali přes formulář na stránkách Fusion 360.

Zaregistrujte se včas >

Máte otázky? Ozvat se nám můžete na matej.skarka@adeon.cz

Matěj Škarka, Adeon CZ